Kuchyňské dřezy / 11 příspěvků

Při plánování kuchyně věnujeme pozornost každému detailu. Dříve nebo později se zaměříme i na výběr správného dřezu. Na trhu dnes najdeme mnoho materiálů, které mají své silné i slabé stránky. Milovníky designu určitě osloví keramické nebo granitové dřezy, které dokážou pozvednout styl každé kuchyně na novou úroveň. Je samozřejmé, že při výběru správného materiálu vás bude zajímat nejen design, ale i funkčnost.
Granitové dřezy patří mezi nejvyhledávanější kousky v moderních kuchyních. Nejenže jsou esteticky atraktivní, ale také funkční a odolné. V tomto článku vám představíme čtyři klíčové důvody, proč by měl být váš další dřez právě z granitu.
Využijte skvělou možnost provedení otvoru přímo do dřezu. Nabízíme Vám rychlé a pohodlné řešení bez poplatku navíc, které Vám zaručí jednodušší montáž a hlavně šetří čas.
Vlastnosti, jako jsou tvar, velikost a hloubka dřezu, mají zřejmě největší význam při výběru dřezu. Při jeho koupi bychom měli vědět, co od dřezu požadujeme, a jaké bude jeho využití v kuchyni. Při výběru dřezu z hlediska jeho velikosti a tvaru se přihlíží k velikosti celé kuchyňské linky, praktickému využití samotného dřezu a v neposlední řadě i k jeho designu.
Velmi důležitým parametrem, na který je třeba si dát při výběru dřezu pozor, je šířka kuchyňské skříňky pod dřezem. Na naší stránce se u všech nabízených dřezů nachází údaj o minimálníšířce skříňky, do které je možné dřez namontovat.
Excentrické ovládání výpusti, samotná výpusť dřezu i boční přepad jsou praktické součásti kuchyňského dřezu a je vhodné zvážit jejich nutnost a věnovat jim pozornost.
Orientace hlavní vaničky dřezu je dalším důležitým faktorem při jeho výběru. Některé dřezy jsou oboustranné, tedy univerzální, a je jedno jak je při montáži do pracovní desky otočíme. Jsou však i takové dřezy, které kvůli umístění výpusti nebo svému designu není možné libovolně otočit. Takové dřezy se vyrábějí ve dvou variantách a označují se jako pravé nebo levé, podle toho, na které straně je hlavní vanička dřezu.
Návod a videopostup pro snadnou instalaci granitových dřezů, jakož i svépomocné vyrážení otvorů do granitových dřezů pro dodatečnou instalaci dávkovače saponátu nebo excentrického ovládání.
Kuchyňské dřezy jsou vyráběny v několika materiálech a povrchových úpravách. Výběr je široký, záleží jen na tom, co od dřezu očekáváte a jaké jsou konkrétní estetické a funkční požadavky.