Kuchyňské dřezy jsou vyráběny v několika materiálech a povrchových úpravách. Výběr je široký, záleží jen na tom, co od dřezu očekáváte a jaké jsou konkrétní estetické a funkční požadavky.

 

NEREZOVÉ DŘEZY

CHARAKTERISTIKA MATERIÁLU

nerez

Nerez má mnoho vynikajících vlastností, díky kterým je ideálním materiálem na výrobu kuchyňských dřezů. Pro nerezové dřezy je jedním z nejdůležitějších parametrů kvality, kromě složení, i tloušťka oceli, ze které je dřez vyroben. Tloušťka má velký vliv na konečnou pevnost a tuhost nerezových dřezů. Od tloušťky nerezu se odvíjí hloubka dřezu – čím je plech silnější, tím hlubší vanička se z něho dá vylisovat. Tloušťka materiálu ovlivňuje i pevnost odkapávací plochy a stálost vzhledu dřezu po dlouhodobém užívaní. V současnosti existuje množství nerezových dřezů, které splňují ty nejnáročnější požadavky, pokud jde o kvalitu, funkčnost a design.

TYPY POVRCHOVÝCH ÚPRAV

Nerezové dřezy mohou mít hladkou, hedvábně lesklou povrchovou úpravu, nebo matný povrch z profilovaného nerezu. Hladký nerez působí uhlazeně a je nenáročný na údržbu, zatímco profilovaný nerez je odolný vůči poškrábání.

 

 

   HLADKÝ NEREZ                                                               PROFILOVANÝ NEREZ

 

VÝHODY POUŽITÍ NEREZOVÝCH DŘEZŮ

Nadčasová klasika - Díky svému neutrálnímu zabarvení se dá nerez integrovat do každého kuchyňského prostředí. I po letech působí tento materiál vysoce kvalitně a brilantně.

Nerezavějíci - Nerez je na základě svých materiálových vlastností v podstatě nerezavějící.

Tepelně rezistentní a barevně stálý - Nerez je absolutně odolný vůči teplotám. Ani přímé, dlouho působící sluneční záření nezmění barvu ani strukturu tohoto vznešeného materiálu.

Hygienický - Metalický povrch nerezu je hladký a bezpórovitý. Díky tomu se na něm nečistoty a baktérie zpravidla jen velmi těžko usazují nebo rozmnožují.

Odolný - Vysoce kvalitní nerez je přirozeně velmi odolný vůči domácím kyselinám (jako např. ocet či kyselina citrónová). Kromě toho je nerez odolný i vůči skvrnám, které se mohou tvořit např. po kávě nebo ovoci či zelenině.

Lehká údržba - Nerez si i při minimální péči zachovává i po desetiletích svou hodnotu a brilantnost. Udržuje se pomocí běžných čisticích prostředků používaných v domácnosti. Čas od času je vhodné použít speciální čisticí prostředek.

 

GRANITOVÉ DŘEZY

CHARAKTERISTIKA MATERIÁLU

granit

Granitové dřezy jsou v současnosti vyhledávaným typem kuchyňských dřezů, a to díky výborným funkčním ale i estetickým vlastnostem – pestrou škálou nabízených barev a tvarů.

Materiál – granit, ze kterého jsou dřezy vyrobené, zajišťuje jejich odolnost vůči vysokým teplotám, poškrábání, oděru a usazování nečistot. Granitové dřezy se vyrábějí z přibližně 80 % drceného kamene (křemen, žula), 15 % akrylátového pojiva a 5 % barviva a jsou v celém objemu homogenní. Povrch granitových dřezů je kamenitý, hedvábný a jemně pórovitý.

 

VÝHODY POUŽITÍ GRANITOVÝCH DŘEZŮ

Moderní design a barevnost – Granitové dřezy působí svěže a moderně. Díky pestré škále barev vytvářejí mnoho možných kombinací barevného sladění dřezu s pracovní deskou a kuchyňskou baterií.

Tepelně rezistentní a barevně stály - Granitové dřezy odolávají opakovaným změnám horkých a studených tekutin a nádob. Jsou odolné vůči teplotám do 280 °C. Dřezy časem nevyblednou a neztrácejí svou barvu ani působením slunečního světla nebo vody. Granitové dřezy, včetně světlých odstínů, jsou při správné údržbě odolné vůči skvrnám od různých jídel a nápojů. Tmavé odstíny dřezů jsou odolné vůči usazeninám vodního kamene a vytváření bílých skvrn.

Hygienický – Granit má antibakteriální složení, které zabraňuje usazování a růstu bakterií a plísní.

Odolný – Povrch granitových dřezů odolává mechanickému poškození bez naštípnutí, lomu či jiným následkům. Struktura granitu zároveň zajišťuje odolnost dřezů vůči běžně používaným chemickým přípravkům a saponátům.

Lehká údržba – Granit je lehce udržovatelný běžnými chemickými přípravky na údržbu dřezů. Nízká pórovitost materiálu brání proniknutí nečistot do povrchu dřezu a tak jsou například i skvrny od červeného vína nebo červené řepy lehce odstranitelné.

 

KERAMICKÉ DŘEZY

CHARAKTERISTIKA MATERIÁLU

keramika

Keramické dřezy představují nadčasové spojení přírody a designu. Vyznačují se nápaditostí, elegancí a vysokou odolností vůči následkům běžného používání – škrábancům a oděrům, vysoké teplotě, skvrnám a běžným chemickým prostředkům.

V současnosti jsou keramické dřezy k dispozici nejen v bílé a lesklé barvě, ale i v matném provedení a několika barevných odstínech. Ve spojení velkého výběru barev a různých tvarových možností tak vzniká široké spektrum pro výběr toho správného keramického dřezu.

 

VÝHODY POUŽITÍ KERAMICKÝCH DŘEZŮ

Přírodní elegance - Keramické dřezy se vyznačují nadčasovou elegancí a hladkými formami v atraktivních barvách. Klasický vzhled keramických dřezů vhodně doplní nejen rustikální, ale díky současné tvarové a barevné variabilitě i každou moderní kuchyň.

Odolný vůči teplu a barevně stálý - Keramický dřez je mimořádně odolný vůči vysokým teplotám. Keramika se vypaluje při teplotě nad 1200 °C, položení rozpáleného nádobí na dřez proto vůbec není na škodu. Barevná povrchová úprava je odolná vůči skvrnám a působení slunečního světla, časem nežloutne a dřez si tak i po mnoha letech zachovává svěží barevný vzhled.

Hygienický - Keramický dřez představuje kompaktní kus bez spojovacích spár s neporézní glazurovanou povrchovou úpravou. Povrch keramiky je hygienický a zdravotně nezávadný, odolný vůči skvrnám, chemikáliím a pachům.

Odolný - Keramika je výjimečně odolná vůči působení silných chemikálií, díky čemuž je používaná v prostorách vyžadujících vysokou chemickou odolnost, jako jsou např. laboratoře. Žádný z běžně používaných domácích chemických prostředků jí proto nepoškodí. Keramické dřezy mají zároveň vysoký stupeň odolnosti proti nárazům a poškrábaní.

Lehká údržba – Keramické dřezy mají hladké kontury a jemný povrch, odolný vůči skvrnám, škrábancům, chemikáliím a vysokým teplotám, proto je jejich údržba mimořádně nenáročná. Na každodenní čištění tak postačí měkký, vlhký hadřík a jemný čisticí prostředek.

 

SKLENĚNÉ DŘEZY

CHARAKTERISTIKA MATERIÁLU

sklo

Skleněné dřezy patří mezi designově to nejluxusnější, co je možné v současném širokém výběru kuchyňských dřezů najít.

Vyrábějí se spojením nerezové vaničky a tvrzeného skla o tloušťce 8 mm. Při výrobě tvrzeného skla získává sklo odolnost proti nárazu, zvyšuje se jeho pevnost a tepelná odolnost.

Skleněné dřezy se vyznačují moderním a velmi elegantním vzhledem a vizuálně perfektně ladí ke keramickým varným deskám.

 

VÝHODY POUŽITÍ SKLENĚNÝCH DŘEZŮ

Luxusní design – Skleněné dřezy patří po vizuální a estetické stránce k těm nejmodernějším a nejluxusnějším na trhu. Působí vznešeně, elegantně a lehce.

Odolný vůči teplu – Sklo se upravuje a zpracovává při teplotě nad 1600 °C, proto je absolutně vhodným materiálem na výrobu kuchyňských dřezů. Odkládání horkého nádobí na skleněný dřez nemá za následek žádné poškození či zabarvení skla.

Hygienický – Sklo je absolutně neporézní materiál odolný vůči usazování nečistot. Jednoduše a nenáročně se udržuje a je hygienicky a zdravotně nezávadné.

Odolný – Bezpečnostní sklo je svou specifickou technologií výroby přizpůsobené k odolnosti proti nárazům, úderům, vysokým teplotám, poškrábání a chemikáliím..

Lehká údržba – Skleněné dřezy jsou nenáročné na čištění a údržbu. Skvrny způsobené potravinami, jako je červené víno, káva nebo červená řepa, jsou velmi lehce odstranitelné, povrch skla nepropouští ani nevsakuje žádné tekutiny, nečistoty či chemikálie. Tvrzené sklo je odolné i vůči škrábancům a jiným mechanickým poškozením povrchu, proto si skleněné dřezy i po letech používání udržují svůj luxusní a působivý vzhled.

 

KOMPOZITNÍ DŘEZY

CHARAKTERISTIKA MATERIÁLU

kompozitKompozitní dřezy jsou vyráběny ze speciálního syntetického materiálu SMC – sheet moulding composite. Kompozit se vyrábí na bázi nenasycených polyesterových živic se speciálními minerálními plnivy. Lisuje se do uzavřených nádob při vysoké teplotě a tlaku. Kompozitní dřez má povrch vyztužený příměsí skleněných vláken, které zajišťují jeho mimořádnou pevnost a odolnost proti nárazům. Vyznačuje se též lehkostí, recyklovatelností a jeho povrch je antibakteriální. Kompozitní dřezy jsou cenově dostupnou alternativou s vlastnostmi a moderním vzhledem granitových nebo keramických dřezů.

VÝHODY POUŽITÍ KOMPOZITNÍCH DŘEZŮ

Čistota tvarů a lehkost – Krásně čisté linie a vizuální lehkost předurčují kompozitní dřez jako ideální pro moderní a nadčasovou kuchyň. Dřez se vyrábí v několika barevných odstínech, díky čemu je možné elegantní sladění s každou kuchyňskou pracovní deskou.

Odolný vůči teplu – Kompozitní dřez je schopný odolávat náhlým teplotním změnám s rozdílem 100 °C bez jakýchkoli následků a známek poškození. Krátkodobě odolává teplotám až do 300 °C. Při odstavení rozpáleného nádobí na odkapávací plochu dřezu nedochází k žádným změnám zabarvení, k poškození ani otiskům.

Hygienický – Povrch kompozitních dřezů je absolutně neporézní, tedy nevsakuje žádné látky a lehce se udržuje. Zároveň je antibakteriální a hygienicky nezávadný.

Odolný – Kompozitní dřez je ze všech typů kuchyňských dřezů nejvíc odolný vůči nárazům a úderům. Ani pád těžkého předmětu na dřez nezanechává díky pevnosti dřezu žádné škrábance, praskliny ani trhliny. Speciální povrchová úprava dřezu zajišťuje odolnost vůči oděrům, mechanickému poškození, usazování nečistot, chemikáliím a kyselinám obsaženým v potravinách a čisticích prostředcích běžně používaných v kuchyni.

Lehká údržba – Díky neporéznímu povrchu kompozitních dřezů, který zabraňuje usazování jakýchkoli nečistot, je údržba dřezu mimořádně nenáročná a nevyžaduje žádné speciální čisticí prostředky. Běžným čištěním a péčí si kompozitní dřez i po letech zachová svou původní barvu, čistotu a jemně matný vzhled.

Záleží nám na vás
Rozumíme svým zákazníkům a jejich potřebám.
Servis po celé ČR
Prodlužte životnost vašeho dřezu či baterie. Vyberte si z nabídky náhradních dílů.