Kuchyňské dřezy je možné namontovat do pracovní desky na několik způsobů. Při výběru dřezu je důležité vědět, jakým způsobem se zasadí do pracovní desky. Většina dřezů je určena výhradně na jeden typ montáže, existují však i dřezy, zejména nerezové, které je možné namontovat do pracovní desky více způsoby.

 

  NA PRACOVNÍ DESKU

 

Položení dřezu na pracovní desku je nejčastějším způsobem montáže kuchyňských dřezů. Dřez se usadí shora do výřezu v pracovní desce. Jde o rychlé a jednoduché zabudování dřezu. Tento způsob montáže je vhodný pro všechny typy pracovních desek.

montáž drezu na pracovnú dosku 

 

  DO ROVINY S PRACOVNÍ DESKOU

 

Při tomto typu montáže se dřez ukládá do drážky vyfrézované v pracovní desce a spojuje se pomocí mechanických úchytů a utěsnění silikonem. Obvodový lem dřezu je tak v rovině s pracovní deskou. Jde o opticky jednotné spojení dřezu a pracovní desky bez rušivých hran. Tento typ montáže je vhodný pro pracovní desky z přírodního nebo umělého kamene, keramiky a kompozitních materiálů.

montáž drezu do roviny s pracovnou doskou

 

  POD PRACOVNÍ DESKOU

 

Při montáži dřezu pod pracovní desku se dřez připevní pomocí speciálních úchytů zespodu na pracovní desku a zapečetí se těsnicím materiálem. Lem dřezu tak tvoří pracovní deska. Takováto montáž je vhodná pro pracovní desky z přírodního nebo umělého kamene, keramiky, skla a kompozitních materiálů.

 montáž drezu pod pracovnú dosku

 

  PŘESAHOVÁ MONTÁŽ

 

Tento způsob montáže je stejný jako v případě položení dřezu na pracovní desku. Z estetického hlediska však jde o jednodušší alternativu montáže do roviny s deskou. Nerezový dřez se položí shora do výřezu na pracovní desce, avšak vrchní lem dřezu tvoří na pracovní desce jen velmi nepatrný přesah, vysoký jen tloušťkou nerezového plechu. Tento způsob montáže je vhodný pro všechny typy pracovních desek.

presahová montáž drezu 

  CELOPLOŠNÁ MONTÁŽ

 

Jde o tradiční montáž kuchyňského dřezu, kdy dřez úplně nahrazuje pracovní desku v celé své šířce. Dřezy mají šířku 60 cm. Tento způsob montáže dřezu je vhodný pro všechny typy pracovních desek.

celoplošná montáž drezu 

 

 

Záleží nám na vás
Rozumíme svým zákazníkům a jejich potřebám.
Servis po celé ČR
Prodlužte životnost vašeho dřezu či baterie. Vyberte si z nabídky náhradních dílů.