Vyrážení otvorů a postup montáže

Před montáží granitového dřezu zkontrolujte, zda není dřez dopravou nebo jinak poškozen.

Vyrážení dodatečných otvorů do granitového dřezu

 

Otvory pro baterie nebo ovládání odtoku jsou označeny nálepkou, vyklepávejte je zásadně z vrchní (lícové) strany dřezu.
postup montaze Doporučujeme zkontrolovat, zda se nálepka neposunula ze středu budoucího otvoru. Pokud není střed budoucího otvoru označen nálepkou, (např. pokud jste si nálepku omylem odstranili nebo z jiného důvodu) je nutné jej pečlivě vyměřit a označit.
Před vyklepáváním podložte dřez zespodu z obou stran co nejblíže k vyklepávání otvoru, ale mimo něj. Vyklepávejte pevnou ocelovou tyčí nebo trubkou o průměru do 20 mm. Po vyklepnutí lze dočistit otvor pilníkem.

 

Postup montáže granitového dřezu


Pod
opracovanou dosedací plochu dřezu naneste těsnicí prostředek. K utěsnění dřezu používejte z hygienických důvodů zásadně k tomu určený transparentní sanitární silikon.
 Dřez připevněte k pracovní desce přiloženými svorkami dle schématu. Mírné prohnutí dřezu není závadou (zabraňuje odstávání okrajů) a lze je bez problémů odtáhnout svorkami. Svorky dotahujte postupně od středu ke krajům dřezu. Nepoužívejte prudké dotahování elektrickými pomůckami. Po vsazení dřezu odstraňte případnou vytlačenou těsnící hmotu (silikon) pomocí špachtle nebo vlhkým hadříkem.

Záleží nám na vás
Rozumíme svým zákazníkům a jejich potřebám.
Servis po celé ČR
Prodlužte životnost vašeho dřezu či baterie. Vyberte si z nabídky náhradních dílů.