Otázky a odpovědi (FAQ)

 

Jaké jsou zásady pro montáž dřezové baterie?

Pro správnou funkci Vaší dřezové baterie je nutné nainstalovat na přívodní vodovodní potrubí rohové ventily se sítkem! Rohové ventily se sítkem zabraňují pronikání nečistot z vodovodního potrubí do těla baterie a tím chrání baterii proti poškození. Před montáží baterie je také nutné pročistit přívodní potrubí odpuštěním vody z každého rohového ventilu (min. 5 litrů), aby došlo k odstranění nečistot, které se tam mohly dostat při montáži kuchyňské linky. V případě poškození baterie v důsledku nedodržení výše uvedených postupů, nelze uznat reklamaci jako oprávněnou (nejedná se o výrobní vadu). V oblasti s vápenitou nebo jinak tvrdou vodou, doporučujeme instalaci filtračního zařízení do hlavního přívodu vodovodního řádu.

 

Je možné použít všechny typy baterií s beztlakovým průtokovým ohřívačem vody?

S průtokovým nebo zásobníkovým beztlakovým ohřívačem se používají pouze baterie speciálně určené pro tyto spotřebiče.

 

Jak zabránit kývání baterie v nerezovém dřezu?

V některých případech se vysoké a těžké baterie mohou "kývat" při namontování nerezového dřezu. Toto může být snadno vyřešeno ukotvením Vaší baterie. Není to neobvyklý problém av žádném případě to neznamená, že je Váš dřez nebo baterie vadná. Pro ukotvení baterie použijte podložku pro baterii. Přišroubováním podložky přímo pod baterii k pracovní desce dojde ke zpevnění.

 

Jaká jsou doporučení pro údržbu baterií?

Dřezové baterie se vyrábějí s několika povrchovými úpravami.

Chromový lesklý povrch je pokovování povrchu baterie. Vysoce odolný povrch je velmi jednoduchý na údržbu. K čištění doporučujeme mýdlovou vodu nebo saponáty určené pro mytí nádobí, při vysokém znečištění i tekuté čistící krémy.

Nerezový matný povrch je dán výrobou z celonerez a není to pokovení ani barevný nástřik. Vysoce odolný povrch je velmi jednoduchý na údržbu. K čištění doporučujeme mýdlovou vodu nebo saponáty určené pro mytí nádobí, popř. i tekuté čistící krémy.

Titanový nerez a ostatní barevné povrchy jsou nástřiky barev zpevněné lakem, které jsou velmi náchylné na hrubší zacházení. Může zde dojít při neopatrném používání k rychlejšímu odření až k vyštípnutí části barevného povrchu (bouchnutím hrnce, pánve ...). K čištění těchto povrchů doporučujeme pouze mýdlovou vodu nebo saponáty určené pro mytí nádobí, nepoužívat tekuté čistící krémy.

Nikdy nepoužívejte k čištění dřezových baterií suché prášky nebo pasty, ve zvláštních výjimkách pouze na pochromované baterie. V oblasti s tvrdou vodou doporučujeme časté čištění povrchu baterií, aby nedocházelo k zanášení povrchu vodním kamenem. Také doporučujeme čištění perlátoru (sítka) v raménku nebo spršce, aby nedocházelo k zanášení vodním kamenem a tím i omezenému průtoku vody. V případě velkého zanesení perlátoru doporučujeme zakoupit nový v některém ze stavebních marketů, popřípadě v instalatérských potřebách.

 

Je tlak vody omezující při výběru baterie?

Všechny baterie jsou testovány do tlaku 0,8 MPA (8 atm), ale doporučený tlak je od 0,12 do 0,5 MPA.

 

Doslechl jsem se, že keramická kartuše se nikdy nepoškodí. Mám pravdu?

Keramická kartuše může vydržet po celou dobu životnosti Vaší baterie. Nicméně mechanismus kartuše je negativně ovlivňován nečistotami ve vodě a tvrdostí vody, které jeho životnost zkracují. Pro další informace kontaktujte naše servisní oddělení.

 

Bude moje baterie s nerezovou povrchovou úpravou barevně shodná s nerezovým dřezem?

Baterie s nerezovou povrchovou úpravou se dělají ve dvou variantách. Jsou to baterie z celonerez, nebo jen s nerezovým povrchem, což je pouze barevný nástřik. Přestože je baterie z celonerez nebo má jen povrchovou úpravu, bude se odstínově lišit od Vašeho dřezu, protože může být dřez matný (pouze lisovaný, neleštěný), nebo dřez lesklý (leštěný).

 

Záleží nám na vás
Rozumíme svým zákazníkům a jejich potřebám.
Servis po celé ČR
Prodlužte životnost vašeho dřezu či baterie. Vyberte si z nabídky náhradních dílů.