Jak vybrat ten nejlepší dřez do kuchyně?

Při plánování kuchyně věnujeme pozornost každému detailu. Dříve nebo později se zaměříme i na výběr správného dřezu. Na trhu dnes najdeme mnoho materiálů, které mají své silné i slabé stránky. Milovníky designu určitě osloví keramické nebo granitové dřezy, které dokážou pozvednout styl každé kuchyně na novou úroveň.Je samozřejmé, že při výběru správného materiálu vás bude zajímat nejen design, ale i funkčnost.

Kuchyňské dřezy

Zvažte všechny své požadavky

Používáte kuchyni pravidelně, nebo je pro vás spíš místem, kde si ohřejete hotové jídlo při příchodu z práce? Každou vaši požadavku je třeba zvážit a věnovat jí pozornost jak při navrhování kuchyně, tak i při výběru dřezu. Pokud je vaření vaším koníčkem, určitě budete potřebovat funkční a dlouhotrvající řešení.

Kuchyňské dřezy

Granitový dřez však může bojovat s vytvářením skvrn po čaji nebo specifických druzích potravin. Nejjednodušší se čistí keramický dřez, který setřete obyčejnou utěrkou na nádobí. Granitový dřez je potřeba čistit speciálním prostředkem nebo octem – pouze tak si zachová krásnou barvu a odstín. Stejně tak je však potřeba zaměřit se i na to, v jaké oblasti žijete. Podstatná je totiž tvrdost vody – minerály ve vodě jsou zodpovědné za vytváření jemných usazenin.

Dejte průchod svým pocitům

Ačkoli naznačujeme, že design není všechno, pocity při výběru jsou důležité. Dejte jim průchod a materiál si vyzkoušejte – mezi keramikou a nerezovou ocelí je obrovský rozdíl, stejně tak mezi granitem a keramikou, která je na dotek chladnější. Rozdíl ale poznáte v celkové struktuře už na první dotek.

Kuchyňské dřezy

Opatrnost je na prvním místě

Pokud se rozhodnete pro dřez z keramiky nebo granitu, je nutné myslet na opatrnost. Tento typ dřezů je mimochodem těžký a jemné skleněné nádobí je nutné mýt zvlášť opatrně. Jinak se při nárazu nevyhnete nežádoucímu rozbíjení skla.

Záleží nám na vás
Rozumíme svým zákazníkům a jejich potřebám.
Servis po celé ČR
Prodlužte životnost vašeho dřezu či baterie. Vyberte si z nabídky náhradních dílů.