Excentr, výpusť, propad

Excentrické ovládání výpusti

schéma excentra

Táhlo nebo excentrické ovládání výpustě je složené z lanka a otočného kolečka, pomocí kterého se dálkově otevírá a zavírá sítková výpusť dřezu. Otočné kolečko je umístěno na okraji dřezu a jeho otočením je možné prakticky vypustit dřez suchou cestou, bez ručního zatlačení a vytažení sítka.

excenter

 

 

Výpusť - ventil

schéma výpuste

V současnosti se vyrábějí dřezy s dvěma typy výpustí – výpusť s průměrem 92 mm a vzácnější starší výpusť s průměrem 60 mm. Dnes se už rozhodně vyplatí vybrat si dřez s větší výpustí, na kterou se dá nainstalovat excentrické ovládání výpustě a drtič kuchyňského odpadu.

3 1/2 výpusť31/2 ventil – Při tomto označení jde o 92 mm výpusť se sítkem. Sítko zachycuje odpadové části potravin, které se tak nedostanou dále do sifonu, a sítko se dá velmi jednoduše vyčistit. Výpusť se uzavírá zatlačením sítka nebo pomocí excentrického ovládání výpustě.1 1/2 výpusť

11/2 ventil – Toto označení znamená, že daný dřez má jen 60 mm výpusť. Odtok se uzavírá pomocí klasické gumové zátky a jeho údržba je o něco těžší, než při sítkové výpusti. Takovou výpusť mají v současnosti většinou už jen ty nejlacinější dřezy.

 

 

Propad

schéma prepadu

Při výběru dřezu je potřebné si všimnout, zda má příslušný dřez propad. Propad je malý otvor většinou na boční straně vaničky nebo na odkapávací ploše dřezu, který slouží jako pojistka proti přetečení vody z dřezu, případně i nechtěnému vytopení kuchyně. V současnosti jsou propady velmi pěkně esteticky řešené a plní tak nejen velmi praktickou, ale i estetickou funkci.

prepad

 

 

Záleží nám na vás
Rozumíme svým zákazníkům a jejich potřebám.
Servis po celé ČR
Prodlužte životnost vašeho dřezu či baterie. Vyberte si z nabídky náhradních dílů.