Co je drtič kuchyňského odpadu?

 

Slupky, odřezky, kosti, uvařená rýže na talíři, kterou jste nemohli sníst. Odpad, který vzniká při přípravě jídel a zbytky, které zůstanou po jídle, tvoří asi polovinu všech odpadů, které běžná domácnost vyprodukuje. Navíc jsou tyto zbytky organického původu a nedají se v koši dlouhodobě skladovat. Rychle se kazí, hnijí, plesniví a páchnou. Každodenní vynášení koše je často důvodem nejednoho rodinného konfliktu, protože se právě v tom momentě ke kontejnerům nikomu dobrovolně nechce.

Celou situaci je přitom možné řešit zcela elegantně a jednoduše, a to drtičem odpadu, který se dá namontovat do nové i starší kuchyně. Například náš drtič EcoMaster ECONOMY je určen pro menší domácnosti nebo na místa, kde je nestandardní a velmi omezený prostor pro montáž. Drtič InSinkErator M66 premium zase splňuje požadavky klasické rodiny s dvěma až čtyřmi členy. Obsluha drtiče je velmi jednoduchá a jeho koupě je dobrou a nenákladnou investicí do Vašeho pohodlí. Odpadkový koš ve Vaší kuchyni zůstane čistý ao polovinu méně zaplněný, stejně jako Váš kontejner před domem. Zbytky při přípravě jídla Vám už nebudou zabírat tolik místa na pracovním stole.

Drtiče odpaduDrtič kuchyňského odpadu se montuje přímo na výtokový otvor dřezu, kde bychom za normálních okolností čekali klasický sifon. Veškerý organický odpad a zbytky jídla jednoduše vhodíte do dřezu a průběžně shrnout přímo do komory drtiče, kde se likviduje. Drtič rozdrtí a rozemele potravinový odpad na malé částečky. Takto zpracovaný odpad vychází společně s vodou z drtící komory odpadovou trubkou, která je napojena na stávající kanalizační řadu. Drtič je schopen zcela nahradit původní sifon a převezme za něj i všechny jeho funkce. Spouštíte jej pouze v případě, že si přejete něco drtit. Pokud je drtič vypnutý, neodebírá žádnou elektrickou energii. V této poloze drtič nemění funkčnost dřezu, můžete dále dělat to, na co jste byli zvyklí: mýt nádobí, napouštět dřez vodou, vylévat vodu do dřezu, odkládat do něj použité nádobí a podobně.

V procesu drcení se uvolňuje voda, kterou odpad obsahuje. Voda představuje až 85% objemu organického potravinového odpadu, proto drtič snižuje celkové množství odpadu, které z domácnosti odchází. Malé částečky potravinového odpadu jsou pak jednodušší zpracovatelné v rozkladných biologických procesech v čistírnách vod, septikových nádržích nebo v přírodě. Používání drtiče pozitivně ovlivňuje životní prostředí a Váš ekologický způsob života. Odpad rozdrcený na miniaturní částečky se rozkládá mnohem lépe. Výrazně se také snižuje výskyt hlodavců v kanalizacích, protože taková forma podrcených odpadků je pro hlodavce absolutně neatraktivní.

Záleží nám na vás
Rozumíme svým zákazníkům a jejich potřebám.
Servis po celé ČR
Prodlužte životnost vašeho dřezu či baterie. Vyberte si z nabídky náhradních dílů.